سوالات متداول

برخی از سوالات متداول »

ADSL مخفف چه کلمه ای است؟

ADSL مخفف Asymetric Digital Subscriber Line است و یک تکنولوژی ارتباطی برای برقراری ارتباط سریع با استفاده از خط تلفن می باشد.

تفاوت ADSL با ADSL2+ در چیست؟

تفاوت این دو در توانایی انتقال پهنای باند است. حداکثر میزان پهنای باند در ADSL برای دریافت ۸Mbps و برای ارسال ۱Mbps میباشد در حالی که این میزان در ADSL2+ به ترتیب ۲۴Mbps و ۱٫۵Mbps است. همینطور سرعت برقرای لینک در ADSL2+ به مراتب سریعتر از سرعت برقراری لینک در ADSL است. 

چرا سرویس های بالاتر از ۱۲۸Kbps به مشترکان خانگی ارائه نمی شود؟

بر اساس بخشنامه سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه سرویس های بالاتر از ۱۲۸Kbps به مشترکین خانگی تابع شرایط و قوانین خاصی است. لیکن مطابق با استعلام به عمل آمده ارائه سرویس بیش از ۱۲۸Kbps به محلهای کسب و کار که دارای مجوز فعالیت از مراکز صنفی خود می باشند، محققان، اساتید، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا و هر فردی که نیاز به کار علمی دارد با ارائه معرفی نامه بلا مانع است.

چرا شرکت پیشگامان تنها به دارندگان مودم های مورد تایید خود سرویس ارائه می دهد؟

این مودم ها توسط گروه در شرایط مختلف تست و آزمایش شده اند و با استانداردهای شبکه پو تجهیزات یشگامان سازگاری دارند. هدف پیشگامان از ارائه سرویس به دارندگان مودمهای مورد تایید خود تضمین کیفیت و پشتیبانی مطلوب می باشد. 

مودم وایرلس و تک پورت چیست و چه تفاوتی دارند؟ آیا انتخاب مودم در کیفیت سرویس تاثیر دارد؟

• مودم های تک پورت (Combo) تنها با سیم LAN یا USB به سیستم متصل می شوند این درحالی است که مودم های وایرلس بصورت بی سیم (Wireless) نیز قابل اتصال می باشند.
• درحالت عادی مودم های تک پورت (Combo) حداکثر قابلیت اتصال به ۲ سیستم را دارند ولی مودم های وایرلس قابلیت اتصال ۴ سیستم از طریق LAN و ۲۵۴ سیستم از طریق وایرلس را دارند.
• همینطور مودم های وایرلس به تنهایی قابلیت ایجاد یک شبکه داخلی با تعداد کامپیوتر های بیشتری را دارد. بدیهی است توجه به نوع و برند مودم و کیفیت سخت افزاری آن در میزان کیفیت سرویس موثر و مهم است. خصوصا آنکه این تجهیزات در بلند مدت مورد استفاده قرار گرفته و وجود هر گونه اشکالی در آن سبب افت و تغییر کیفیت سرویس می گردد.

چرا قـیمت سرویس شـرکتها متفاوت است؟

عـامل قـیمت به چند فـاکتور بستگی دارد: کیفیت- سـرعت- تـرافیک مصرفی- مدت قرارداد و… شما بستگی دارد. پیشگامان همواره می کوشد با ایجاد مجموعه متنوعی از سرویسهای مختلفی تمامی نیاز کاربران شبکه را در انواع مختلف تامین نمیاد. البته پرداخت یکجای سرویس مورد نظر به شکل ۳ ماهه، ۶ ماهه و یکساله از تخفیفات خاص نیز برخوردار است.

تعرفه ویژه چیست؟

تعرفه ویژه برای آندسته از مشترکینی ایجاد می شوند که بواسطه نیازی خاص بصورت دسته جمعی ثبت نام می کنند. این سرویس با توجه به تعداد و نوع نیاز کاربران دارای تعرفه خاص خود است. 

میزان Sharing (اشتراک گذاری) پیشگامان به چه میزان است؟

میزان Sharing در شبکه پیشگامان بسته به مراکز مختلف متفاوت می باشد و این میزان از طریق بهره گیری از سیستم های هوشمند قابل محاسبه است. البته نرخ رسمی و قانونی این ضریب که توسط سازمان تنطیم مقررات و ارتباط رادیوی کشور اعلام گردیده است یک به ده می باشد اما این مجموعه بنا به رسالت خود ضریب بسیار کمتری به منظور ارائه خدمان مطلوب به مشترکین را در  نظر گرفته است.

سرویسهای با کیفیت چگونه مشخص می شوند؟

این سرویسها دارای ویژگیهایی چون پایداری، سرعت مناسب و یکنواخت و … است. قطعا نمی توان افزایش سرعتهای لحظه ای و قطعیهای مختلف که معمولا در سرویس برخی شرکتها موجود است را به عنوان سرویسهای با کیفبت عنوان نمود.

چرا در تکمیل مدارک سخت گیری می شود؟

با توجه به اینکه سرویس ADSL بر روی بستر خط تلفن دایر می گردد و بخشی از عملیات راه اندازی سرویس شما در مرکز مخابرات مربوطه صورت می پذیرد، مراکز مخابراتی جهت دایر نمودن خط ADSL شما به مدارک اعلام شده نیاز دارند. این مدارک از جانب این شرکت جمع آوری و به مرکز مخابراتی مربوطه ارسال می گردد. لازم به ذکر است در صورت ناقص بودن مدارک مورد نیاز ، پرونده شما از جانب مرکز مخابراتی عودت داده می شود و در نتیجه عملیات راه انداری سرویس شما به تعویق خواهد افتاد.

چگونه می شود سرویس از یک شرکت دیگر را به پیشگامان منتقل کرد؟

برای این منظور باید ابتدا در خواست جمع آوری سرویس خود را به شرکتی که در حال حاضر با آن ارتباط دارید ارسال نمایید. پس از آن شرکت مربوطه باید درخواست جمع آوری شما را به شرکت مخابرات ارسال نماید و خط شما به اصطلاح از طرف شرکت کنونی آزاد گردد. پس از آن شما باید از طریق شرکت پیشگامان درخواست برقراری سرویس نمایید.

اصطلاح رانژه کردن تلفن یعنی چه؟

برقراری ارتباط تلفن مشترک با اسپلیتر شرکت سرویس دهنده توسط شرکت مخابرات را عمل رانژه کردن می گویند.

چه مدت زمانی طول می کشد تا سرویس ADSL پس از عقد قرار داد راه اندازی شود؟

به طور معمول حداکثر سه روز کاری

آیا دریافت سرویس پیشگامان بروی مودمی که قبلا بروی سرویس شرکت دیگری فعال بوده است امکان پذیر است؟

بصورت کلی جواب مثبت است لیکن برای پاسخ دقیقتر به این سوال می توانید از بخش فنی شرکت دقیقتر سوال نمایید.

منظور از حجم ترافیکی چیست و آیا ارسال و دریافت که در منوی اتصال نشان داده می شود، همان حجم ترافیکی برای ما محسوب می شود؟

کلیه دریافت و ارسال شما به شبکه اینترنت و یا به عبارت دیگر انتقال اطلاعات شما (دانلود و آپلود) شامل حجم ترافیکی می گردد. البته در این خصوص مصوباتی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ شده است  که میزان مصرف مشترک بر پایه همان مصوبات محاسبه می گردد.

من یک کاربر معمولی با روزی ۴ الی ۵ ساعت کار در اینترنت هستم، آیا سرویس ۲ گیگابایتی برایم جوابگو است؟

مطابق با برآوردهای مربوطه این حجم ترافیکی که در سرویسهای ما معرفی شده برای شما مناسب است.

اگر حجم مصرفی خودمان را استفاده نکنیم آیا می توان آنرا برای ماه بعدی ذخیره کرد؟

خیر، حجم مصرفی شما در انتهای هر ماه صفر خواهد شد. ولی در صورتی که حجم اضافه ای طی مدت مذکور خریداری نموده باشید حجم اضافه به دوره مربوطه قابل انتقال است.

اگر من بیشتر از مقدار تخصیص داده شده مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

در صورت مصرف زودتر از موعد حجم ترافیک، می توانید نسبت به شارژ مجدد حساب خودتان اقدام نمائید و چنانچه حساب خودتان را شارژ ننمائید، به صورت اتوماتیک  دسترسی شما به شبکه اینترنت قطع میشود. لیکن دسترسی به منظور شارژ موقت رایگان و شارژ آنلاین کماکان در سیستم وجود خواهد شد.

مصرف رایگان بین چه ساعاتی از شبانه روز می باشد؟

استفاده رایگان از سرویس شبانه ما از ساعت ۲ الی ۷ صبح می باشد و در این بازه زمانی حجم استفاده برای شما محسوب نمی شود.

چه مدت پس از عدم تمدید سرویس توسط کاربر، شرکت اقدام به جمع آوری سرویس مشترک می کند؟

بر اساس قوانین، خطوط مشترکینی که از حداکثر طی ۷۲ ساعت تمدید نگردد، بصورت اتوماتیک جمع آوری می شوند و برای درخواست مجدد باید روند مربوطه مجددا طی شود.

بنده معمولاً از اینترنت در حد خانگی استفاده میکنم و حس میکنم مدتی است که حجم اینترنتم سریعتر تمام میشود و این در حالی است که تغییری در استفاده ام نداده ام میخواستم ببینم آیا امکان بروز همچین مشکلی وجود دارد که حجمم زودتر تموم شود ؟

حجم ترافیکی شامل کلیه داده های ارسالی و دریافتی از اینترنت می باشد. پیشنهاد می نماییم در صورتی که تغییری در حجم مصرفی خود نداده اید ، حتما با برنامه های آنتی ویروس ، ضد هک و آنتی تروجان دستگاه خود را بطور کامل چک نمایید زیرا ویروس ها و تروجان ها بصورت نامحسوس میتوانند از اینترنت استفاده نمایند و این در حجم استفاده شما موثر است.

آیا شارژ الکترونیکی یا انلاین کاربران امکان پذیر است؟

بله ، همه کاربران بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر مرکزی و یا دفاتر نمایندگان در عرض چند دقیقه می توانند اکانت خود را از طریق اینترنت شارژ نمایند. توضیح اینکه این شارژ کاملا بصورت اتوماتیک انجام شده و نیاز به یادداشت شماره فیش و عملیات بانکی سنتی نیست. برای انجام این امر کافیست اینجا را کلیک نمایید. در حال حاضر کلیه دارندگان کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب بدون هیچ گونه مشکل می توانند خرید اینترنتی داشته باشند.

با توجه به زمان اتمام اشتراک و عدم حضور اینجانب به جهت مسافرت برای تمدید سرویس، آیا امکان تمدید سرویس قبل از اتمام ان وجود دارد؟

سیستم مشترکین بصورت اتوماتیک شارژهای جدید را از زمان اتمام آخرین شارژ محاسبه و فعال می نماید و شما هیچگونه خسارتی را متحمل نشده اید.

آیا امکان تغییر رمز وجود دارد؟

برای انجام این امر به سایت شرکت مراجعه و یا اینجا را کلیک نمایید.

چگونه می توان حجم دانلود خود را از طریق وب سایت چک کنم؟

برای مشاهده ریز مصرف خود می توانید بدر قسمت امور مشترکین وب سایت شرکت به بخش گزارش کارکرد مراجعه و یا اینجا را کلیک نمایید.

جهت ارتباط با واحد پشتیبانی و فروش ADSL مرکزی استان قزوین با شماره تماس ۶۶۶ ۵۵ ۳۳۳ – ۰۲۸ یا شماره پیامک ۶۶۶ ۵۵ ۳۳ ۲۸۱ ۳۰۰۰ و یا آدرس الکترونیکی Info@caspianict.com تماس حاصل فرمایید.